آیا هنوز هم میشود با ریال به سفر رفت ؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
سفرهای دلاری سفر ریالی مسافرت گردشگری ارزی ارز دولتی

آیا هنوز هم میشود با ریال به سفر رفت ؟

دلار بازار بسامانی ندارد؛ هر دقیقه قیمت جدیدی اعلام می شود. در این میان چند بازار که با دلار و بقیه ارزها ارتباط تنگاتنگی دارند، به شدت آسیب دیده اند. یکی از این بازارها، گردشگری است.

 

اوضاع دفاتر مسافرتی و تورهای مسافرتی و گردشگری چندان خوب نیست. خودشان از مرگ زودهنگام می گویند و درخواب رویای همین تابستان گذشته را می بینند. آنهایی که در چند سال گذشته هیچ امیدی به تورهای گردشگری داخلی نداشتند و عمدتا برای جور بودن جنس و حفظ مجوز تورگردانی خارجی فقط تورهای داخلی را هم در بسته های تبلیغی شان قرار می دادند، این روزها، امیدی به تورهای خارجی هم ندارند: “همه پروازها جا می دهد، داخلی و خارجی، کجا می خواهید؟”

 

مسوول یکی از دفاتر مسافرت های هوایی می گوید: “در دو هفته گذشته، عمده تماس که فقط صرفا برای اطلاع از شرایط و قیمت ها بود از مشتریان ثابت خودمان بودند.

پیش از این، مسافران می توانستند روی بلیت پرواز های خارجی، ارز با قیمت دولتی بگیرند، اما اکنون ارز مسافرتی نیز کماکان  وجود ندارد با تمام این اوصاف اوضاع شرکت های مسافری خوب نیست.

 

شرایط افتضاح است، آنهایی که از قبل چارتر کرده اند، مجبورند به هر روش شده صندلی و هتل بفروشند. همیشه با شروع فصل تابستان مراجعات ما وحشتناک بود. شلوغترین زمان کاری بود؛ اما اکنون از ماه رمضان خلوت تر است. همین روزهاست که یکی یکی تعطیل کنند بروند. اگر ماجرای رفتن شرکت های هواپیمایی خارجی هم ادامه داشته باشد، باید تعطیل کرد و رفت.”

 

سفرهایی که دلاری شد

سفرهای دلاری

اما نوسانات ارز، فقط بر سفر رفتن و نرفتن مردم تاثیر ندارد، بلکه ضررهای ناگهانی برای تورها دارد. انها به دلار و ارزهای مختلف با هتل ها و مراکز گردشگری کشورهای خارجی کار می کنند و به دلیل نابسامانی بازار ارز، اکنون مجبور شده اند هزینه سفر را به دلار، درهم و یورو از مسافران بگیرند.

 

“همه پکیج های دوبی را به درهم می گیرند، اروپایی ها را به یورو، بقیه را هم به دلار. چون اگر به ازای ریالی بگیرند، ضرر می کنند. چندتا از این شرکت هایی که کار رزرو هتل انجام می دهند، برای دبی ضرر کردند، امروز مسافر گرفته است با درهم 1900 تومان فردا با 2100 تومان حواله کرده است. دلار هم که ساعتی بالا و پایین می شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.