سخت ترین نقاط فرودگاههای جهان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
سخت ترین فروردگاه فرودگاههای جهان

سخت ترین نقاط فرودگاههای جهان

فروردگاه امروزه با حمل و نقل هوایی مکان سفربه تمام نقاط سیاره زمین را فراهم کرده است. ساختن فرودگاه ها در اقسا نقاط دنیا امکان پذیر شده است.
ما یک لیست از برخی از فرودگاه ها در سراسر جهان، از ارتفاع هیمالیا تا گرما بیابان، از یک قطب به دیگری، ساخته ایم. همراه ما باشید با عجیب تری نقاط فرودگاهی دنیا.

شمالترین

ناوگان نظامی Alert، در نوک شمالی جزیره الیزر در ناونوووت، در کانادا، شمالی ترین فرودگاه جهان محسوب می شود.دورترین فرودگاه در اطراف شمالی ترین نقطه جهان فرودگاه اسلوبرد Longyear در مجمع الجزایر نولند اسلوبرد واقع شده است که نیمه بین قطب شمال و سرزمین اصلی اروپا قرار دارد.

جنوبی ترین

جنوبی ترین فرودگاه جهان توسط نیروی هوایی ایالات متحده نیروی هوایی C-130 اداره میشودهیچ پرواز منظم تجاری به قطب جنوب وجود ندارد. برای این، شما باید به نوک زمین های آمریکایی بروید.فرودگاه جنوبی با ترافیک تجاری معمولی، Guardiamarina Zañartu در پورتو ویلیامز، در نوک جنوبی شیلی است.
این فرودگاه یک فرودگاه نظامی است، شرکت هواپیمایی محلی Aerovias DAP از اینجا به Punta Arenas در پاتاگونیا شیلی پرواز میکند.شهر اروگوئه در نزدیکی آرژانتین تنها می تواند ادعا کند که دروازه اصلی هوا در این منطقه دور افتاده است.

بالاترین

از سال 2013تا کنون فرودگاه دائوشن یادینگ در استان سیچوان چین دارای عنوان بالاترین فرودگاه جهان است.در حقیقت، چهار فرودگاه پنج فرودگاه برتر جهان در قلمرو چینی هستند.محل آن در یک فلات سرسبز در ارتفاع 4،411 است همراه با ترمیناللی شبیه هواپیمای پرنده، که این فرودگاه را منحصر به فرد کرده است.
فرودگاه دائوشنگ یادینگ به طور منظم خدمات هوایی را به پایتخت استان چنگد با پرواز حدود یک ساعت و همچنین چند مقصد دیگر در جنوب و مرکزی چین ارائه می دهد.

پایین ترین

دریای مرده، در اسرائیل، پایین ترین نقطه فرودگاهی روی زمین است.هواپیما Bar Yehuda واقع در ساحل دریای مرده ، در ارتفاع 1240 فوت (378 متر) زیر سطح دریا پایین ترین فرودگاه جهان است.این فرودگاه هیچگونه خدمات خطوط هوایی معمولی ندارد.

داغترین و گرمترین فرودگاه جهان

در چند سال گذشته، خاورمیانه منطقه ی فوق العاده داغی برای صنعت حمل و نقل هوایی بوده است. در ژوئن 2017 گزارش شده است که فرودگاه بین المللی اهواز در جنوب شرقی ایران دمای ثبت 129.2 F (54 C) را ثبت کرده است این مطابق با گرمای ترین دمای ثبت شده در زمین در زمان های مدرن است.

سردترین و یخ ترین فرودگاه جهان

سیبری، روستای Oymyakon، در جمهوری ساخا روسیه به عنوان سردترین مکان روی زمین شناخته شده است و دمای ثبت شده آن – 89.9 F (-67.7 درجه سانتیگراد) است.

 

بزرگترین فرودگاه جهان

فرودگاه بین المللی کینگ فهد در عربستان سعودی مجموعا 78000 هکتار را اداره می کند که در حاشیه وسیعی قرار دارد

و در آخر …

معمولا بالاترین نقطه در هر فرودگاه، برج کنترل هواپیما است. فرودگاه بین المللی کوالالامپور، بلندترین ترافیک هوایی در جهان است.

فرودگاه Juancho E. Yrausquin در جزیره زیبای سبا در آنتیل هلند دارای کوتاهترین باند فرودگاهی است
فرودگاه در جزیره آتشفشانی ساخته شده است، باند آن به طور چشمگیری به سمت یک کوه تند می رسد خلبانان این مسیر باید یک گواهینامه ویژه برای مجاز به فرود در اینجا داشته باشند.

 

آژانس هواپیمایی سبزینه با بیست و پنج سال سابقه بهترین ارائه دهنده انواع بلیط خارجی هواپیما در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.