معبد باستانی یونان پس از سالها جستجو پیدا شد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
معبد باستانی یونان

معبد باستانی یونان

گروهی از باستان‌‍شناسان پس از بیش از ۱۰۰ سال کاوش یک معبد گم‌شده باستانی در یونان را یافتند. آنها پس از آن موفق به کشف معبد شدند که برایشان روشن شد سرنخ‌های باستانی درباره محل معبد، اشتباه بوده است.

شبکه تلویزیونی ای آر تی یونان گزارش داده است که سال ۱۹۶۴ تیمی از باستان شناسان یونانی و سوئیسی شروع به حفاری در سایت ارتریا در جزیره ایبوئا کرند، سایتی که “باستان شناسان دیگر از قرن نوزدهم مشغول به حفاری بی نتیجه در آن بودند.”

آنها قصد داشتند معبد افسانه‌ای آرتمیس، یکی از خدایان یونان باستان را پیدا کنند.

این معبد را استرابون، مورخ و جغرافی‌دان یونان باستان توصیف کرده بود.

او نوشته بود که این معبد در حدود یک و نیم کیلومتری شهر باستانی ارتریا قرار دارد.

اما دنیس نافلر، باستان‌شناس سوئیسی شواهدی یافت که سنگ‌هایی با مشخصه‌های سنگ‌های ساختمان‌های یونانی در کلیساهای دوران بیزانس مجددا مورد استفاده قرار گرفته‌اند، او بر همین اساس نتیجه گرفت که استرابون درباره فاصله معبد اشتباه می‌کرده است.

نافلر تخمین زد که فاصله میان این معبد و شهر ارتریا ۱۱ کیلومتر است.

بر اساس همین محاسبه تیم‌های باستان شناسان از دانشکده باستان شناسی سوئیس و موسسه باستان شناسی یونان، کارهای حفاری را به دامن تپه‌ای در نزدیکی روستای ماهیگیری کوچک آمارینتس منتقل کردند.

پس از انجام کار زیاد آنها اتاقی سالن مانند پیدا کردند، که می‌توانست بخشی از معبد را تشکیل دهد.

آنها در سال ۲۰۱۲ به طور جدی مشغول به کاوش شدند.

وزارت فرهنگ یونان گفته است محاسبات باستان‌شناسان در تابستان درست از آب در آمد و آنها در جستجوی معبد آرتمیس به دیوارهای سالن رسیدند.

این تیم از آن زمان تا کنون آثار متعلق به قرن‌های ششم تا دوم قبل از میلاد را کشف کرده است، از جمله فواره زیرزمینی، و مهمتر از آن، کتیبه و سکه‌هایی با نام آرتمیس،الهه محافظ آمارینتس کشف شده است.

وبسایت محلی اویازوم می گوید: “این‌ها تایید می‌کنند که این معبد محل برگزاری مراسم سالانه پیروان محلی الهه شکار در ارتریا بوده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.